O czym pamiętać przy wykonywaniu manicure hybrydowego?

Ocena
0.00

Zafunduj sobie atrakcyjne paznokcie poprzez manicure hybrydowy. Kup kilka rzeczy i zacznij od tej pory sama je robić. Wiedząc, jak się za to zabrać, będziesz tworzyć niesamowite projekty, które znajdą odzwierciedlenie na Twoich paznokciach i uznanie wielu osób. Koleżanki pozazdroszczą Ci niespotykanych wzorów, które sama wymyślisz. Tak więc do roboty!

Niezbędne narzędzia i produkty do wykonania manicure hybrydowego 

Aby wykonać manicure hybrydowy, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi. Nie jest to wielka inwestycja, a z pewnością się opłaci. Przede wszystkim musisz zakupić lampę UV. Możesz wybierać z małych, przenośnych lamp lub większych i profesjonalnych. Istotne jest, abyś na początku posiadała chociaż jedną. Prócz tego niezbędne Ci będą lakiery hybrydowe. Na start wybierz kilka swoich ukochanych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz przeważnie korzystać. Fundamentalnym elementem manicure hybrydowego są baza, jak również top. To dzięki nim hybrydy są właściwie utwardzone oraz trzymają się na paznokciach dłużej niż zwykłe lakiery. Przy zakupie topu możesz zdecydować się na opcję z połyskiem lub matową, zależnie od tego, w której czujesz się bardziej komfortowo. Nie zapomnij także o zakupie acetonu, jak również cleanera (odtłuszczacza), służą one do oczyszczania paznokci i znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy zdołasz nabyć osobno albo w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Wykonanie paznokci krok po kroku 

Kiedy masz już wszystkie potrzebne zakupy, pora rozpocząć robienie manicure hybrydowe. Zanim zaczniesz, oczyść swoje paznokcie i wypiłuj je tak, żeby uzyskać wybrany przez siebie kształt oraz zmatowić płytkę paznokcia. Następnym krokiem będzie nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego i włożenie paznokci pod lampę, gdzie się utwardzi. Staraj się nakładać bazę ostrożnie, by manicure nie wyszedł zbyt gruby oraz odstający. W następnej kolejności zależnie od tego, jaki posiadasz lakier, nałóż jedną albo dwie powłoki koloru. Jeżeli posiada on dokładne krycie, wystarczy wyłącznie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru ponownie użyj lampy UV. Przedostatnim krokiem jest zastosowanie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć efekt połysku lub matu. Po wyjęciu paznokci spod lampy spłucz klejącą powłokę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz radować się swoim manicure hybrydowym!

Błędy, których nie popełniać podczas wykonywania hybrydy 

Wszyscy mamy swoje początki w jakieś dziedzinie. Tak samo jest z manicure hybrydowym. W tej kwestii również możesz popełniać błędy, które na pierwszy rzut oka nie wydają Ci się bardzo istotne. Dobrym przykładem, a zarazem kluczowym błędem jest przygotowanie paznokcia. Musi on być wyrównany, zmatowiony i odtłuszczony, inaczej hybryda odejdzie bardzo szybko i ponownie będziesz musiała ja wykonać. Dopilnuj, aby paznokcie były całkowicie suche, bo gdy je zmoczysz, to możesz zapomnieć o trwałym manicure.

Kategoria: Moda i uroda
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii