Praca biurowa - Jak sprawnie zorganizować swoje miejsce pracy?

Ocena
0.00

Przeważnie na pracę poświęcamy sporą część naszego dnia. Dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o jak najlepsze warunki. Właściwa organizacja miejsca pracy znacząco wpływa na wydajność i komfort wykonywanych obowiązków. Przygotowanie swojego stanowiska, jakim najczęściej jest biurko nie wymaga dużo czasu i ogromnego nakładu pracy. A naprawdę warto. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz artykuł.

Czy regularne sprzątanie biurka w miejscu pracy jest ważne?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Czy są proste metody na porządek na biurku w pracy?

Istotną kwestią jest systematyczne sprzątanie i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona.

Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Jak pracować w skupieniu i z koncentracją?

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Z internetem nie jest łatwo się rozprawić, korzystamy z niego obecnie w wielu dziedzinach, niestety bardzo często bezproduktywnie. Dodatkowo podczas wykonywanej pracy, internet w bardzo łatwy i szybki sposób może nas rozpraszać. Facebook w tle, linki do śmiesznych filmików, które przed chwilą wstawiła koleżanka, powiadomienie o nowym polubieniu naszego zdjęcia, brzmi znajomo? Raczej tak. To nie pomaga w pracy, wydłuża ją, odrywa nasze myśli od zadań, nad którymi pracujemy i obniża motywację. Dlatego pilnuj się i ćwicz koncentrację. Wyłącz wszystko, co jest zbędne i skup się na swojej pracy. Bardzo szybko zorientujesz się, jakie efekty zacznie to przynosić. Powodzenia.

Kategoria: Praca
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
kamil1984
Kamil Borowski

Ja jakoś nie potrafię utrzymać porządku na moim stanowisku. Za dużo karteczek i dokumentów.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów