Laptop firmowy - Jak dokonać dobrego zakupu?

Ocena
0.00

Praca w biurze to nie praca w NASA, nie potrzebujemy wściekle wydajnego komputera do skomplikowanych obliczeń. Do firmy czy biura wystarczy laptop z podstawowymi parametrami. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego inne funkcje i zalety. W związku z tym, że będziemy nosić laptopa ze sobą, istotna jest jego obudowa, musi być wykonana z solidnych materiałów, co uchroni nasze dane, na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń komputera. Również bardzo ważny jest komfort naszej pracy. O innych cechach odpowiedniego laptopa do pracy biurowej, w artykule poniżej.

Na co zwrócić uwagę kupując laptopa do pracy?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Dostosuj laptopa biurowego do pod samego siebie!

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Czy jest możliwość podłączenie dodatkowych urządzeń do laptopa do pracy?

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Podłączenie dodatkowych urządzeń w codziennej pracy staje się niezbędne, gdyż znacząco ułatwia nasze obowiązki i oszczędza nam czasu. Dlatego bardzo ważne jest, aby było to wykonalne. Decydując się na zakup laptopa sprawdźmy, czy posiada on wejścia na urządzenia, które w naszym mniemaniu będą przydatne. Ceńmy swoją wygodę i czas poświęcany na pracę. Kiedy pracuje się sprawniej, można wykorzystać zaoszczędzone chwile na inne czynności.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
lismilosz
Miłosz Lis

Laptop to podstawowa rzecz w mojej pracy i nie wyobrażam sobie bez niej funkcjonowania.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii