Kupujesz nową pralkę? Zobacz, jak ogromny masz wybór!

Ocena
0.00

Ciężko byłoby obejść się bez pralki. W domach gdzie są dzieci, pierze się bardzo dużo. Dobra pralka wyręcza w obowiązkach, na które i tak brakuje czasu. Zaawansowane funkcje usprawniają działanie pralek i pozwalają uprać nawet najbardziej delikatne tkaniny, nie niszcząc ich. Dobra pralka jest świetnym kompanem w codzienności. Obecnie wybór pralek pozwala nawet prać w miejscach, w których jesteśmy daleko od cywilizacji jak np. na jachcie czy w chatce w lesie. Jest w czym wybierać.

Tradycyjna pralka pakowana od frontu

Nowoczesna, najbardziej typowa pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona dużo zalet – dostęp do prania (oraz jego podgląd) jest bardzo prosty, obsługa również. Pralka tego typu może mieć wiele funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów takich pralek: pod zabudowę czy też wolnostojących, o  przeciętnych gabarytach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, wspaniała do mniejszych pomieszczeń oraz big, czyli o dużej pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o uniwersalnych rozmiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie pralki mają jednak swoje wymagania – muszą być na stałe przyłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Do mniejszych łazienek – pralka ładowana od góry

Tam, gdzie nie da się zainstalować standardowej pralki oraz przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek z przodu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, a dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony niż w standardowych pralkach. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same lub analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralka w pakiecie z suszarką

Pralkosuszarki to inny poziom komfortu. W jednym urządzeniu da się skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie lub z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do zainstalowania wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Turystyczne urządzenie – weź pralkę ze sobą

Nieduża, przenośna oraz umożliwiająca pranie w niemalże każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, albowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one pojemnością. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać na przykład na urlopie, na działce albo w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z rozmaitych powodów nie możesz albo nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

Pralki wirnikowe i wirówki

Pomimo ogromnego wyboru pralek bębnowych, nadal są osoby, które wybierają tradycyjną i bardzo prostą pralkę wirnikową. Jakie są jej wady i zalety? Przede wszystkim ulepszone wersje pralek wirnikowych, które pamiętają nasze babcie, posiadają możliwość wypompowania wody za pomocą gumowego węża, mają również wbudowane grzałki, więc nie musimy podgrzewać wody sami. Wyposażone są również często w wirówki, które skutecznie usuną nadmiar wody i ułatwią rozwieszanie prania, a my nie musimy dodatkowo kupować wolnostojącej wirówki, co zaoszczędzi miejsce w łazience. Pralka wirnikowa jest również bardzo ekonomiczna, nie pobiera dużo wody ani prądu. Wadą takich pralek pozostaje ich niewielka pojemność, więc pranie dużych ilości nie jest możliwe i oczywiście nie posiada żadnych zaawansowanych funkcji. Będzie jednak dobrym wyborem dla miłośników powrotu do przeszłości.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
zaneta67
Żaneta Kołodziej

Taa ogromny wybór bo często trzeba je wymieniać niestety.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Laptop firmowy - Jak dokonać dobrego zakupu?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1