Jakich przyborów szkolnych potrzebuje pierwszoklasista?

Ocena
0.00

Jakie przybory szkolne kupić dziecku, kiedy idzie do nowej szkoły, to zmartwienie wielu rodziców, niestety niejedyne. Rodzice martwią się też jak dziecko poradzi sobie w nowym środowisku, na jakich ludzi trafi, dodatkowo przejmują na siebie stres maluchów, dla których nieznane otoczenie wywołuje strach i często łzy.

Jakich przyborów szkolnych potrzebuje nasze dziecko w pierwszej klasie?

Zanim wybierzemy się do sklepu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka oferuje dzieciom elementy artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozstrzygniemy swój problem, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Co jest niezbędne ze szkolnych artykułów pierwszoklasisty?

Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy dla naszego dziecka, nadchodzi czas zakupów. Nie przesadźmy jednakże z ich ilością oraz kupowaniem rzeczy zbędnych. Piórniki, zeszyty i inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z rozmaitych bajek. Nie dajmy się jednakże nabić w butelkę, ponieważ poza tym, że na okładce jest fajny pirat lub księżniczka, to jakość kartek w większości wypadków jest taka sama bądź gorsza, a cena o wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niekorzystnymi kosztami można się uchronić, przygotowując sensowną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, zapytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo pewnie lepiej poświęcić kilka groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły nieszczęśliwy i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory możemy nabyć gorszej jakości, drugie lepszej, natomiast jeśli chodzi o akcesoria do rysowania, malowania lub pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Jaki będzie dobry tornister dla pierwszoklasisty?

Kupno tornistra to bardzo ważna kwestia dla przyszłego ucznia. Najistotniejsze jest, aby był wykonany z solidnych i dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Właściwym wyborem będzie tu plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a dodatkowo może być ozdobiony motywami postaci z ukochanych bajek dzieci. Najlepiej, kiedy wspólnie z dzieckiem wybierzemy się na zakupy oraz przymierzymy z nim już wyszukany produkt. Możemy wtedy spytać, czy naszemu dziecku podoba się tornister i oprócz tego spojrzeć czujnym okiem, czy plecak posiada wszelkie niezbędne funkcje jak np. regulacje szelek.

Zakupy przyborów pierwszoklasisty — kiedy?

Nie czekajmy z zakupami wyprawki, nie jesteśmy jedyni. Odwlekanie zakupów to stres i strata czasu na bieganie po sklepach, żeby znaleźć to czego w innych zabrakło. Dobry czas to tydzień, czy nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Kategoria: Edukacja i nauka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
kamil1984
Kamil Borowski

Ta lista potrzebnych rzeczy różni się w zależności od szkoły.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Szkolenie pracowników i jego zalety
Data dodania:
 • 0.00
 • 0