Jak i gdzie wybrać lustro do łazienki?

Ocena
0.00

Lustro jest w stanie zdziałać naprawdę wiele z pomieszczeniem łazienki. O jego walorach funkcjonalnych nie trzeba nikogo przekonywać, jest to sprawa oczywista. Ale to, co lustro potrafi, w przemienieniu malej łazienki w większą, ciemniejszej w bardziej klimatyczną, czy klasycznej w jeszcze bardziej stylową. Wybór odpowiedniego lustra do łazienki to ogromnie poważna decyzja. Zadbaj więc o swoją łazienkę, dobierając odpowiednie lustro, a każda chwila w niej spędzona będzie czystą przyjemnością.

Jak wybrać rozmiar i kształt lustra łazienkowego? 

Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wielkość lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest bardzo elastyczna i niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są teraz powszechne. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z praktycznego punktu widzenia, zwykle wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza oraz gustu właściciela.

Okrągłe czy prostokątne lustro w łazience?

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Dzisiaj moda ta ulega zmianie, jednak nadal owalny kształt ma swoich sympatyków. Szczególnie w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej charakteryzuje się prostokątnymi rozwiązaniami, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Jak wybrać oświetlone lustro łazienkowe?

Coraz większa grupa osób zauważa znaczenie podświetlenia. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Oczywiście dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć przyjemny klimat wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie wyjściowego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym oraz przyjemniejszym zadaniem.

Lustro w łazience — czy rama jest potrzebna?

To pytanie brzmi nieco staromodnie, ale jest niezwykle zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest zauważalny. Szczególnie ozdobne wersje zyskują ogromną popularność, z pewnością dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeżeli łazienka urządzona jest klasycznie, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

W jaki sposób krok po kroku zaaranżować łazienkę?

Przy spójnej aranżacji wnętrza łazienki trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim trzeba wybrać styl przewodni i na jego podstawie dokonać aranżacji wnętrza, równie ważna jest kolorystyka, jaką wybierzemy. Może być to jeden kolor przewodni i dobierać do reszty pomieszczeń inne jego odcienie. Wybór motywu przewodniego znacznie ułatwi dokonanie pozostałych wyborów. Spójnie zagospodarowana przestrzeń pozwala czuć się swobodnie i w pełni się zrelaksować, gdyż to, co nas otacza, jest w końcu częścią nas samych.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
zaneta67
Żaneta Kołodziej

Te wszystkie lustra w sklepach są przepiękne. Nie wiadomo aż na co się zdecydować.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii