Jak dobrze robić zdjęcia dronem, żeby cieszyć się innym wymiarem fotografii

Ocena
0.00

Jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem fotografii, może przyjść Ci do głowy pomysł, aby zacząć robić zdjęcia czy kręcić filmy z zupełnie innej perspektywy. Mianowicie z powietrza. Dzięki dronom taki pomysł może bardzo szybko się ziścić. Drony stają się coraz bardziej popularne, a tym samym ich ceny stopniowo maleją. Nic, tylko kupować. A wyobrażenia niesamowitych widoków, kręconych z wysokości staną się rzeczywistością.

Na co na początku zwrócić uwagę robiąc zdjęcia dronem?

W czasie wykonywania ujęć z powietrza nie zapominaj o podstawowych zasadach fotografowania. W uzyskaniu odpowiednich kadrów przydadzą się linie podziału (grid). Dzięki włączeniu ich przez aplikację będziesz miał możliwość znalezienia punktów orientacyjnych i sprawniej kadrować te zdjęcia, które Cię interesują.

Używaj formatu RAW jeśli fotografujesz dronem!

Najlepszą opcją do wykonywania zdjęć będzie robienie ich w formacie RAW. Dzięki temu formatowi edycja zdjęć jest znacznie łatwiejsza. W RAW także wydobywanie prześwietlonych bądź zacienionych detali, eksperymentowania z kolorami oraz ekspozycją jest w znacznym stopniu łatwiejsza niż w formacie JPEG.

Jak wpływa czas naświetlania gdy robimy zdjęcia dronem?

Czas naświetlania jest kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem przy wykonywaniu zdjęć z powietrza. Jeśli chcesz zrobić ostre zdjęcia oraz sprawić, ażeby były wyraźniejsze, ustaw krótki czas naświetlania. Natomiast jeżeli będziesz chciał uzyskać odwrotny efekt, to znaczy artystycznego rozmycia, zastosuj dłuższy czas naświetlania oraz wyposaż się w filtry ND.

Jak pogoda wpływa na robienie zdjęć dronem?

W trakcie robienia zdjęć ważnym elementem są warunki atmosferyczne. Zawsze staraj się sprawdzać prognozy pogody przed planowanym lotem. Powinieneś pamiętać o tym, że pogoda potrafi być kapryśna i nawet z niewielkiej chmury może spaść intensywny deszcz, który uniemożliwi Ci start drona, jak również utrzymanie się go w powietrzu przez dłuższy czas. Dlatego zainstaluj sobie aplikację, która pomoże Ci zaplanować lot, a także kontrolować warunki atmosferyczne.

Czy promienie słoneczne wpływają na jakość zdjęcia robionego dronem?

Z pogodą powiązany jest jeszcze jeden niezwykle ważny aspekt – światło. Przebijające się smugi promieni słonecznych mogą spowodować, że nawet najgorszy teren może nabrać niesamowitego charakteru. Z tego względu staraj się planować latanie dronem rano, bądź po południu w trakcie tzw. złotej godziny, kiedy słońce zbliża się ku zachodowi bądź wznosi przy wschodzie.

Jak pogoda wpływa na robienie zdjęć dronem?

Istnieje wiele aplikacji, dzięki którym na bieżąco można sprawdzać pogodę odpowiednią do latania dronem. Warto z nich korzystać. Można zainstalować jedną lub nawet kilka. Warunki pogodowe odgrywają bardzo istotną rolę podczas korzystania z drona. Nie zawsze wskazane jest latanie. Dzięki stałej kontroli prognoz pogody będziemy w stanie bardzo dokładnie zaplanować kiedy, gdzie i jak używać naszego powietrznego aparatu. Tym samym nie będziemy ryzykować szybkiego powrotu do domu i pakowania sprzętu w pośpiechu.

Kategoria: Kultura i sztuka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
zaneta67
Żaneta Kołodziej

Na pewno trzeba nieco bardziej o tym poczytać i nauczyć się obsługiwać dron.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii