Podpowiadamy czym kierować się przy zakupie solidnego fotelika

Ocena
0.00

Jak wybrać ergonomiczny fotelik do auta dla dziecka?

Zapewnienie dziecku komfortowej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy samochodem to obowiązek każdego rodzica. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się w wielogodzinną wyprawę, czy kilkuminutową jazdę po mieście. Maluch siedzący na siedzeniu dla dorosłych i przypięty zbyt dużymi pasami z pewnością nie będzie czuł się komfortowo. Narazisz się ponadto na mandat ze strony policji. Zadbaj o zakup odpowiedniego fotelika samochodowego. W tym artykule podpowiadamy, jakie są wyznaczniki jego jakości.

Waga i wzrost — istotne informacje

Powinniście precyzyjnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi i wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej przystosowany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko urośnie. Konieczne z tej przyczyny będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt dużego z myślą, że będzie nam dłużej służyć lub używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Czy testy zderzeniowe mają znaczenie?

Testy zderzeniowe z udziałem fotelików samochodowych i manekinów to według ekspertów najbardziej wiarygodne źródło wiedzy o bezpieczeństwie poszczególnych modeli. Najbardziej uznane są te, które co roku przeprowadzane są w Niemczech przez stowarzyszenie o nazwie ADAC. Podczas takiej próby można przede wszystkim dowiedzieć się, jak fotelik z dzieckiem zachowuje się podczas potencjalnego wypadku, ale także czy jest ergonomiczny, wygodny i komfortowy w użytkowaniu, a także czy nie posiada toksycznych substancji. Model, który chcesz zakupić, powinien mieć jak najwyższą ocenę w 5-stopniowej skali.

 

Kategoria: Motoryzacja
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
emilia1976
Emilia Gajewska

Nachodziłam się zanim znalazłam ten jedyny fotelik dla swojego dziecka. Szkoda, że wtedy nie natknęłam się na taki artykuł.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Samochód elektryczny – czy warto go zakupić?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0