Bramy garażowe – jaka brama jest najlepsza?

Ocena
0.00

Aktualnie rynek przepełniony jest różnymi produktami do garażu, a także modelami bram garażowych. Dlatego tak trudno wybrać opcję idealną dla siebie i swoich bliskich. Istotną kwestią jest ochrona samochodu przed złodziejami oraz złymi warunkami atmosfery. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i wybierz bramę garażową, która będzie Ci służyć przez długie lata.

Brama garażowa – najważniejsze rzeczy o których warto wiedzieć

Bramy garażowe dostępne są w wersji ocieplanej. Chociaż są dużo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą w stanie zanotować konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania i ich utrzymania. Są w następstwie tego wspaniałym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie konkretne, rentowne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu rozmaitych wzorach oraz odcieniach. Żeby ich użytkowanie było bezpieczne, warto regularnie przeprowadzać wykwalifikowany ich przegląd. Kompetentny serwis spowoduje, że brama garażowa będzie spełniać swoje funkcje przez długi czas.

Bramy garażowe – dostępne rodzaje na rynku

Z reguły kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku sporych, szerokich podjazdów, albowiem brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, właśnie dlatego potrzebują znaczniejszej przestrzeni, na rynku spotyka się je już coraz rzadziej,
  • bramy sekcyjne, tzw. segmentowe, które dzielą się na poprzeczne oraz górne; charakteryzują się świetną szczelnością, w następstwie tego stanowią odpowiedni wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w następstwie tego sprawdzą się w przypadku mniejszych podjazdów i garaży, które bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, inaczej rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest niezwykle wygodne, zajmują niewielką przestrzeń, a funkcjonują w taki sam sposób jak rolety okienne.

To, która brama garażowa będzie dobra, zależy od wielkości podjazdu, przestrzeni podwórka i przystępności na rynku.

Brama garażowa – cechy idealnej bramy

Jakakolwiek brama do garażu, niezależnie od jej rodzaju, powinna znamionować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, komfortem użytkowania oraz wysokimi atutami estetycznymi. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na łatwość jej montażu, możliwie sposób pielęgnacji i konserwacji, a także użyte zabezpieczenia. To niezmiernie istotne, żeby bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania powinien być prosty, oraz cichy.

Konserwacja bramy zajmuje trochę czasu, jednak dla utrzymania doskonałego wyglądu i funkcjonalności należy robić to raz na jakiś czas. Niektóre bramy wymagają częstszego czyszczenia, a inne nasmarowania, aby się nie zacinały, ani nie skrzypiały. Poprawnie konserwowana brama garażowa posłuży na o wiele więcej lat i będzie sprawiać mniej problemów.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
kamil1984
Kamil Borowski

Posiadam w swoim garażu bramę żaluzjową i jest super.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak i gdzie wybrać lustro do łazienki?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1